AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME A INFORMUJEME:

 

NEJBLIŽŠÍ DIAGNOSTICKÉ DNY - přihlašování

 

pondělí 28.5.2018 - Praha 6, sídlo CN

neděle 3. 6. 2018 - Mraveniště, Říčany

sobota 16. 6. 2018, Gymnázium, ZŠ a MŠ Mánesova, Sokolov

 

Nově během pracovního týdne testujeme v pondělky i čtvrtky - testujeme i školní zralost.

 

 

Oblíbené letní pobytové a příměstské campy Centra nadání - přihlašování v provozu

Tradiční tematicky-rozvojové letní pobytové vzdělávací campy ve dvou týdenních cyklech  a variabilní nabídka letních příměstských campů v Praze a v Říčanech opět zvou k účasti zvídavé děti a mládež v obvyklých formátech. Můžete se hlásit na pobytové i příměstské campy pod patronací a vedením Vaška Fořtíka. Využijte slev souvisejících s časnou registrací do konce ledna 2018.

 

 

FORT IQ EDUCATION V ŘÍČANECH A NA PRAZE 6 - pro děti předškolní i školní (i zapojené v domácím, či komunitním vyučování)

Od února 2018 poběží náš program pro předškolní děti v Říčanech v Mraveništi v úterý 8:30 - 15:30

na Praze 6 v pondělí, ve čtvrtek a v pátek 8:30 - 15:30 (15:30 - 17:00 bude vždy předškolní přípravka jako kroužek). Máte-li o náš program zájem, kontaktujte náš již nyní, v tuto chvíli skládáme počty zájemců. Počet míst v každé z poboček se bude pohybovat maximálně kolem 15 dětí. Více informací: Václav Fořtík, vaclav@fortiq.cz, 603 234 368.

 

 

Novinky Centra nadání v oblasti DVPP

 Nabízíme systémovou podporu učitelům mateřských a základních škol. Máme akreditované programy pro základní školy, zaměřené na vzdělávání mimořádně nadaných žáků, dále školíme problematiku rozvoje intelektu u předškolních dětí. Nově jsme akreditovali také navazující dvoudílný kurz "Osobnostní podpora učitelů mateřských škol 1 a 2". Kurz může sloužit jako vstupní brána k návazné osobní podpoře jednotlivých pedagogů, a to jak v podobě mentoringu, coachingu nebo supervize. Lektorkami programů a realizátorkami následné podpory jsou Mgr. Michaela Svobodová, PhD. a PhDr. Jitka Fořtíková, PhD. Více se o programech dočtete zde.  

 

FORTIQ EDUCATION: program pro děti 3 - 7 let - přihlašování spuštěno

 Program pro předškolní děti bude od 15. září 2017 probíhat nadále v našem sídle v Dejvicích 2x týdně - v pátek jako dopolední nebo odpolední klubová aktivita pro děti ve věku 3 - 7 let a v pondělí pro omezenou skupinku (cca 7) dětí 5 - 7 let jako předškolní přípravka. Vyzkoušejte aktivity FORTIQ Education nezávazně. Stále platí nabídka jednodenní zkušební návštěvy zdarma (pouze za cenu stravy a materiálů ve výši 200,- Kč). Páteční program bude kombinací rozvoje intelektu, vědecko-technického tréninku i socializaci nadaných dětí ve skupině podobně nadaných. Více podrobností naleznete na speciální stránce věnované předškolákům. Mimo pátku jako celodenní aktivity budeme v prostoru i další dny, ovšem již s nabídkou konkrétní aktivity.

  

 

KVÍZY A HÁDANKY PRAVIDELNĚ AŽ K VÁM DOMŮ

 Máte-li zájem o pravidelné zasílání pracovních listů, hádanek, kvízů s obtížností pro děti od 2 let do 12 let (verbální, matematické, prostorové úlohy, kreativita, důvtip), přihlaste se na www.fortiq.cz. Rozesílání pracovních listů více než 2200 rodinám a institucím se transformovalo v pravidelné zveřejňování volně přístupných zadání na naší facebookové stránce. Na facebooku jsou i úlohy pro dospělé, nejen pro děti. Jednou za 1/4 roku budou nejlepší úlohy Terminus clubu z facebookové stránky viset také na našem webu v sekci TERMINUS CLUB - ÚLOHY, můžete si volně stahnout i zde.
KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY PRO ŠKOLNÍ DĚTI

Centrum nadání realizuje činnost KROUŽKŮ ZÁBAVNÉ LOGIKY. Kroužky jsou určeny dětem ve věku 4 - 20 let a probíhají v klubovně Centra nadání a na spolupracujících školách. Máte-li o kroužek zájem - ať již na Vaší škole nebo ve formě návštěvy našeho centra, vyplňte přihlášku, tu naleznete v sekci KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY stejně tak jako podrobnější popis jeho fungování.  Měli byste chuť i na vaší škole zřídit podobný kroužek? Ozvěte se nám. Vice informací o kroužku je v tomto letáčku.

 

Nabízíme spolupráci: 

Centrum nadání zaměřuje poslední dobou čím dál více pozornosti na aktivity pro předškolní děti. Nabízíme proto spolupráci soukromým i státním školkám, které chtějí věnovat více pozornosti dětem nadaným a rozvoji rozumových schopností všech dětí. Dále můžeme spolupracovat s předškolními kluby, mateřskými centry, středisky volného času apod. Máme připraveny školení pro učitele v rámci DVPP, diagnostiku dětí, doporučení zajímavých her, ukázky pracovních materiálů do výuky, můžeme také hospitovat pedagogickou práci konkrétního učitele v MŠ. Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás emailem.

 

 

© 2018 CENTRUM NADÁNÍ o.p.s. Všechna práva vyhrazena
webmaster@centrumnadani.cz