FOŘTÍKŮV SEZNAM

V následujících řádkách se pokusím nastínit kritéria hodnocení škol z mé strany. V mém hodnocení používám kombinaci objektivních a subjektivních informací, které mám z dané školy. Sám osobně jsem za posledních 16 let navštívil přes 1000 škol v pozici propagátora hraní her, testujícího Mensy, přednášejícího pedagogům o inspirativních úlohách nebo v pozici osoby domlouvající zapůjčení prostor pro nějakou vzdělávací akci. Mimo osobní zkušenost v hodnocení čerpám z informací od příbuzných, blízkých přátel, mých lektorů kroužků zábavné logiky, rodičů dětí, které chodí k nám do Centra nadání (popř. na mensovní testy) na diagnostiku. Seznam mám rozdělen na několik částí

1)      TOP 10 škol v České republice – tedy školy, ze kterých má žák/student nejlepší předpoklady na další studijní/pracovní kariéru.

2)      TOP 10 ŠKOL s největší přidanou hodnotou – tedy školy, které dle mého názoru nejvíce/nejlépe rozvinou schopnosti žáků/studentů (oproti počátečnímu stavu)

3)      Seznam škol v ČR, kde je nějaká zajímavá nabídka pro aktivity dětí.  Existuje mnoho škol, kde předpokládám vysokou úroveň, ale nemám o nich tolik informací, abych je do TOP 10 zařadil – British school, Francouzské lyceum,  Duhovka, Universum …Předpokládám, že v blízké době rozšířím TOP 10 na cca TOP 30 – 50 jak v kategorii nejlepších škol, tak v kategorii největší přidaná hodnota, ovšem bude se tak dít až po získání dostatečných osobních zkušeností.

Seznam škol, které nabízejí něco zajímavého pro děti se bude rozšiřovat průběžně, jak se mi informace dostanou do počítače a já je zpracuji.

ZKRATKY:

KND – KLUB NADANÝCH DĚTÍ MENSY ČR

KZL – KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY TERMINUS CLUBU (POPŘ. VE SPOLUPRÁCI S TC)

KR – JINÝ KROUŽEK ROZVÍJEJÍCÍ INTELEKT

ND – NA ŠKOLE PRACUJÍ S NADANÝMI DĚTMI, ND SE TAM KONCENTRUJÍ

Š – PEDAGOGOVÉ PROŠLI ŠKOLENÍM NA PRÁCI S ND

T – NA ŠKOLE SE PRAVIDELNĚ PROVÁDÍ TESTOVÁNÍ

DPH – NA ŠKOLE POŘÁDAJÍ DEN PLNÝ HER

 

© 2023 CENTRUM NADÁNÍ o.p.s. Všechna práva vyhrazena
webmaster@centrumnadani.cz