AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME A INFORMUJEME: 

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA PODZIMNÍ AKCE CENTRA NADÁNÍ 2019 SPUŠTĚNO

 Podzimní minicamp a setkání rodin s dětmi (25. 10. - 28. 10. 2019) v osvědčeném Juniorhotelu Roxana na pomezí Jizerských hor a Krkonoš s bohatým programem a neformálním rozvojem schopností, myšlení i tvořivosti dětí od 10 let. Pro mladší záíjemce zůstává možnost využít nabídky pobytu rodin, které jako již několik let kloubíme s touto příjemnou pobytovoou akcí. Více informací naleznete v sekci campy pro mládež a v případě zájmu se nezapomeňte elektronicky přihlásit. /na letní pobyt a camp bude přihláška zprovozněna brzy). 

 

 

TERMINUS CLUB SPECIÁL

 

V úterý 29. a ve středu 30. 10. budou ve školách  podzimní prázdniny a v naší klubovně budou celodenní speciály. Hraní společenských, deskových a počítačových her, řešení hádanek, hlavolamů ...

Cena za 1 den 500,-.Kč, za oba dny 700,-Kč.

Přihlášky: mailem - vaclav@fortiq.cz, telefonem: 603 234 368.

 

SPOLEČENSKÁ AKCE - TOASTOVÁ PÁRTY

V sobotu  19. 10. se mezi 15:00 až 17:00 můžete přijít zeptat na naše podzimní aktivity, sníst něco křupek, brambůrků a jiných pochutin, či poklábosit o vzdělávání obecně, některých škol konkrétně. Místem akce je naše klubovna - zavadilova 1297/3, Praha 6. Přihlášky posílejte mailem: vaclav@fortiq.cz nebo volejte - 603 234 368.

  

FORT IQ EDUCATION NA PRAZE 6 a v ZŠ Métis od září 2019  (13. 9.) pro děti předškolní i školní (i zapojené v domácím, či komunitním vyučování)

Organizační zajištění: Václav Fořtík, e-mail: vaclav@fortiq.cz, tel.: 603 234 368

Lektorské zajištění: Barbora Drvotová, Václav Fořtík

Místo konání

ZŠ Métis - středa (začátek 1.10.)

Praha 6, Zavadilova 1297/3 – pátek, lze přijít na celý den, půl den i jen na část dne dle domluvy. (začátek 13.9.)

Obohacující aktivity pro nadané děti, club je doplněk k běžné MŠ (nenahrazuje ji).

Předškolní přípravka, pracovní listy, hádanky, stavebnice, Předškolákovy týdeníčky, Kroužek zábavné logiky, deskové hry, socializace v kolektivu...

Cena: 300,-Kč/ zkušební návštěvu

 

Nová nabídka psychodiagnostických služeb

Návazná terapie s dětmi a rodiči - při psychodiagnostickém vyšetření může nastat potřeba  dítětem návazně pracovat a ošetřit některé osobnostní nebo vzdělávací obtíže. Nabízíme s naší zkušenou psycholožkou Mgr. Lindou Kolenatou terapie dětí, resp. rodinné terapie, v trvání 60 min. U dětí pracujeme terapií hrou, zejm. používáme terapeutické pískoviště s figurkami a jiným materiálem ke tvoření příběhů, event. kreslení, modelování, aj... Cena: 800,-Kč/60 minut*. Objednat na terapie se můžete v rámci nedělních termínů diagnostických dnů. Vice je možné zjistit v sekci diagnostika.

 

 

 

NEJBLIŽŠÍ DIAGNOSTICKÉ DNY - přihlašování

Nabízíme testování v nových lokalitách. Testujeme pravidelně min. dvakrát týdně v našem sídle Zavadilova 3, Praha 6. Vypisujeme také termíny na partnerských školách. Vybírejte tedy z nabídky diagnostických termínů s ohledem k lokalitě, která je vám nejblíže. Nově testujeme také komplexní školní zralost.

 

 

 

Neděle 28.7.2019 - Sídlo CN, Zavadilova 1297/3, Praha 6

 

  

KVÍZY A HÁDANKY pro vaši pravidelnou denná dávku intelektu

 Máte-li zájem o pravidelné zasílání pracovních listů, hádanek, kvízů s obtížností pro děti od 2 let do 12 let (verbální, matematické, prostorové úlohy, kreativita, důvtip), přihlaste se na www.fortiq.cz. Rozesílání pracovních listů více než 2200 rodinám a institucím se transformovalo v pravidelné zveřejňování volně přístupných zadání na naší facebookové stránce. Na facebooku jsou i úlohy pro dospělé, nejen pro děti. Jednou za 1/4 roku budou nejlepší úlohy Terminus clubu z facebookové stránky viset také na našem webu v sekci TERMINUS CLUB - ÚLOHY, můžete si volně stahnout i zde.
KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY PRO ŠKOLNÍ DĚTI

Centrum nadání realizuje činnost KROUŽKŮ ZÁBAVNÉ LOGIKY. Kroužky jsou určeny dětem ve věku 4 - 20 let a probíhají v klubovně Centra nadání a na spolupracujících školách. Máte-li o kroužek zájem - ať již na Vaší škole nebo ve formě návštěvy našeho centra, vyplňte přihlášku, tu naleznete v sekci KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY stejně tak jako podrobnější popis jeho fungování.  Měli byste chuť i na vaší škole zřídit podobný kroužek? Ozvěte se nám. Vice informací o kroužku je v tomto letáčku.

 

Nabízíme spolupráci: 

Centrum nadání zaměřuje poslední dobou čím dál více pozornosti na aktivity pro předškolní děti. Nabízíme proto spolupráci soukromým i státním školkám, které chtějí věnovat více pozornosti dětem nadaným a rozvoji rozumových schopností všech dětí. Dále můžeme spolupracovat s předškolními kluby, mateřskými centry, středisky volného času apod. Máme připraveny školení pro učitele v rámci DVPP, diagnostiku dětí, doporučení zajímavých her, ukázky pracovních materiálů do výuky, můžeme také hospitovat pedagogickou práci konkrétního učitele v MŠ. Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás emailem.

 

Mezinárodní projekt spolupráce - strategie pro rozvoj nadaných dětí
V letech 2015-2018 realizovala nezisková organizace EDUcentrum mezinárodní projekt s názvem *"Strategie pro učitele nadaných a talentovaných dětí"* podpořený z programu ERASMUS+. EDUcentrum podporuje netradiční formy vzdělávání a ověřuje nové metody a přístupy k rozvoji schopností, dovedností a talentu dětí, mládeže, ale i dospělých. Od roku 2011 se zabývá přenosem inovací ze zahraničí a v současné době spolupracuje s několika desítkami zahraničních organizací (školy, výzkumné instituce, neziskovky, evropské sítě, zájmová sdružení ad.)
Podporu cílí především na učitele a žáky ZŠ a MŠ a pracovníky s mládeží a mladé lidi. V rámci programu ERASMUS+ realizuje projekty strategického partnerství nejen v oblasti podpory rozvoje nadání a talentu dětí. Pro učitele a pracovníky s mládeží pořádá vzdělávací workshopy jak v ČR, tak i v zahraničí. Vizí EDUcentra je vytvářet příležitosti pro další vzdělávání napříč všemi věkovými i sociálními spektry a pomáhat lidem být aktivními tvůrci svého profesního i osobního života. Více o projektu se dozíte na webových stránkách projektu a také na facebooku.

 

 

© 2019 CENTRUM NADÁNÍ o.p.s. Všechna práva vyhrazena
webmaster@centrumnadani.cz